Zamów multiswitch kaskadowy na telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy określona instalacja będzie odpowiednia, świadczy mnóstwo czynników. Musi rzecz jasna być solidna i gwarantować wysoką czytelność przesyłanych danych, jednak równie ważna okazuje się opcja bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie dodatkowych przyłączy nie powinno wiązać się z koniecznością wykonywania trudnych robót – przez to inni abonenci nie mogliby przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do usług. Na szczęście dostępne są urządzenia, dzięki którym skalowanie sieci okaże się szybkie oraz nieuciążliwe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach wtyczkami i wyjściami, do których podłączane są kable. Jeśli konieczne jest powiększenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy kolejny odbiorca zamówił do niej dostęp – wystarczy tylko podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne ilości złączy dla abonentów – najprostsze urządzenia tego rodzaju mają 8 wtyczek, ale w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się oczywiście ilość gniazd – dla niezbyt dużych obiektów może wynosić 8, lecz w większych blokach należy oczywiście zastosować moduły o większej ilości gniazd. Niezwykle ważna będzie także separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w ogromnym stopniu wpływa bowiem na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 decybeli. Będzie to ważne w szczególności w sieciach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]