Znajdź kabel koncentryczny.

W większości domów znajduje się odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć porywający program lub profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj kupimy bez najmniejszych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży dostępne są na chwilę obecną bardzo różne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi parametrami. Elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością powinien spojrzeć na jego najważniejsze parametry. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że kabel wyróżnia się wysokim poziomem i chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek bardzo dobrze sprawdzą się w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci kablowych zarówno małych, jak i naprawdę popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi rygorami produkcji. Za sprawą tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią fuzja materiałów różnego typu. Zazwyczaj rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do montowania na zewnątrz budynków, do wykonania płaszcza stosuje się materiały odporne na działanie negatywnych czynników pogodowych.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]