Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w kable RTV

Bez odpowiednich instalacji nie moglibyśmy pobierać sygnału telewizyjnego lub internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najważniejszymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie przesłanie danych do kolejnych węzłów czy gniazd. Z uwagi na fakt, jak są one ważne, ekipy montujące sieci starannie wybierają wykorzystywane przez siebie przewody. Ich wybór potrafi okazać się powodem poważnych trudności – wszak zależnie od sytuacji powinniśmy wykorzystać inne przewody. Istotna jest także ich niezawodność, gdyż sieci muszą wytrzymać minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak zatem kupować kable RTV? Które ich rodzaje wyróżniamy?

Kable RTV – jaki rodzaje się stosuje?

Najczęściej wykorzystywanym typem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem dostarcza się impulsy internetowe, telewizyjne i telefoniczne. Jak łatwo się domyślić, kable światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przygotowanym materiale szklanym. Oprócz tego wykorzystywane są również kable koncentryczne, których używa się zwykle do przesyłu impulsów o niskiej mocy. Takie przewody stosowane są najczęściej do transmisji danych do ostatecznych odbiorców.

Jak wybrać kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, wybór kabli RTV nie jest łatwy. Z tego względu firmy zakładające tego rodzaju instalacje najczęściej decydują się na współpracę z doświadczonymi sklepami. Dobierając kable RTV od takiego dostawcy otrzymujemy gwarancję, że składająca się z nich instalacja okaże się w każdym wypadku niezawodna. Warto postawić na ten sklep, który sam produkuje oferowane przez siebie kable RTV. Ważne będzie także to, czy ekipa sprzedająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji i zapewnia porady w przypadku problemów – wszak to wytwórca musi doskonale znać swoje kable i niezależnie od sytuacji zaproponować rozwiązanie, które ułatwi zamontowanie wydajnej sieci.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]