Stacja czołowa to moduł, który umożliwia przekazywanie sygnału tzw. kablówki. To najważniejszy punkt, który skupia specjalistyczne sprzęty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły budują razem dobrze funkcjonującą całość. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie z reguły jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w hotelach i pensjonatach

Stacja czołowa używana jest w modułach do odbioru kablówki – na przykład w apartamentowcach, pensjonatach, szpitalach a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Transportuje ona połączenie do poszczególnych telewizorów. Jednym z najważniejszych modułów tworzących stację czołową jest profesjonalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Specjalne programy ułatwiają jej precyzyjną konfigurację. Do szafki wchodzą różne moduły – na przykład DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – transmisja różnych rodzajów sygnałów

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – transmisji sygnałów DVB-S/S2 lub MPEG2. Standard analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – pojawiają się zakłócenia w przesyłaniu dźwięku i obrazu, a rozbudowa generuje ogromne wydatki. Dużo modułów składających się na stację czołową posiada również odrębne porty USB, które umożliwiają dodanie dowolnej zawartości. Moduły można dowolnie łączyć, uzyskując sprawny system antenowy.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]