Jeśli szukasz filtru F9, koniecznie wejdź na https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym kątem Polska jest na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są nowe komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też bezustannie poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie istotne (np. w budynkach służby zdrowia).

Uniwersalne filtry dokładne mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych instalowanych w urzędach, biurach lub domach wspaniale sprawdzą się filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem też takie zanieczyszczenia, jak spaliny, włosy czy zarodniki grzybów. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 wypada sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę, która cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat wytwarzane są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – efektywna filtracja w ekstremalnych warunkach

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a mocna obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną pracę w ekstremalnych warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego typu wykorzystywane są tam, gdzie muszą być zachowane wyśrubowane normy czystości powietrza, m.in. w przemyśle energetycznym.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46