Jednym z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, ojcostwa i macierzyństwa czy uregulowania kontaktów.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale przede wszystkim właściwego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez każde stadium sprawy w najmniej bolesny dla nich sposób. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań każdego Klienta szczególnie w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez spotkanie twarzą w twarz lub rozmowę telefoniczną albo przez Skype. Staramy się wtedy zgromadzić maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy, a także poznać osobę, dla której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne etapy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W toku prowadzenia każdej sprawy zawsze staramy się znaleźć sposób na zamknięcie jej ugodą. Podejście to wynika z faktu, iż gros konfliktów ma swoje źródło w silnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą obiektywną, nie jest pod ich wpływem i rozpatruje sprawę wyłącznie pod kątem prawniczym.