Tu uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące CGF.

Kiedy skóra robi się luźna i powoli zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki, wiele osób rozmyśla jak przystopować nieubłagany proces starzenia się. Za sprawą licznych zabiegów z obszaru medycyny estetycznej, pośród których coraz większą popularnością cieszy się zabieg CGF, w którym używane są komórki macierzyste oraz skoncentrowane czynniki wzrostu, możliwa jest rewitalizacja komórek skóry twarzy, dekoltu, szyi, a także dłoni. Mając na uwadze fakt, iż preparaty stosowane do iniekcji skóry podczas zabiegu CGF sporządza się z krwi pacjenta, nieraz zabieg ten zestawiany jest z “wampirzym liftingiem”.

Skoncentrowane czynniki wzrostu CGF – z czego się je pobiera?

Przed rozpoczęciem zabiegu CGF, lekarz pobiera od pacjenta krew (około 30 mililitrów). Probówki z pobraną krwią przenosi się do separatora komórkowego i odwirowuje kilkanaście minut, uprzednio dodając do nich antykoagulant. Po odwirowaniu w probówkach łatwo zauważyć odseparowane warstwy osocza bogatopłytkowego (CGF), komórek macierzystych CD34, osocza ubogopłytkowego (PPP), a także krwinek, przy czym podczas zabiegu CGF niezbędne są wyłącznie 3 pierwsze. Lekarz specjalista przygotowuje frakcję żelową, do czego wykorzystane zostaje osocze ubogopłytkowe, z kolei znad wyodrębnionej warstwy krwinek pozyskuje skoncentrowane czynniki wzrostu CGF razem z komórkami macierzystymi. Końcowy preparat, którym ostrzykuje się skórę pacjenta przy pomocy kaniuli, wykonuje się przez wymieszanie ostudzonego żelu albuminowego z osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi.

W jakich odstępach przeprowadza się zabiegi CGF?

Zabieg z wykorzystaniem czynników wzrostu podnosi sprężystość skóry, odżywia ją i rewitalizuje oraz redukuje niezbyt głębokie zmarszczki. To między innymi zasługa znajdujących się w preparacie komórek macierzystych, które wpływają na wzrost produkcji włókien elastynowych i kolagenowych. Pacjenci, którzy zdecydują się na zabieg CGF, muszą mieć świadomość, iż za pierwszym razem wykonuje się go 3-krotnie w odstępie co 6 tygodni, a następnie lekarze rekomendują zabiegi przypominające średnio co 6 miesięcy.

Siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]