Mężczyzna w sklepie z biżuterią czuje się jak słoń w składzie porcelany. Co wybrać? Które kolczyki będą się Jej podobać? Z czego to w ogóle jest zrobione? Dlaczego to tyle kosztuje? Mamo ratuj! Jakie błędy najczęściej popełniają mężczyźni kupując kobiecie biżuterię?

1. Nieodpowiedni kruszec

Zanim pójdziesz na zakupy, poobserwuj damę swojego serca przez kilka dni. Jaką biżuterię nosi? Złotą czy srebrną? Kup taką, jaką zazwyczaj ma na sobie (tylko nie pomyl srebra z platyną. Oczywiście, jeśli Ona nosi srebro, a ty kupisz platynę, to będzie dobrze. Przy odwrotnej sytuacji możesz się pakować). Jeśli kupisz kruszec którego nie znosi (bo jej się nie podoba, bo jest uczulona, bo złoto nie pasuje do butów itd.) to będzie to dla niej sygnał, że kompletnie nie zwracasz na nią uwagi (bo nie zauważasz oczywistych oczywistości).

2. Niedobrany styl

Zwróć uwagę na styl biżuterii jaką nosi. Czy to prosta i delikatna biżuteria czy może naszyjnik wielkości pięści? Czy tylko kruszec, czy z kamieniami szlachetnymi? Jeśli chcesz być całkiem pewien tego, że będzie zachwycona, rzuć okiem do kasetki i przypatrz się tej biżuterii, której nigdy na niej nie widziałeś – to na pewno prezenty od byłych kochanków. Tych, którzy nie trafili w Jej gust. Tej biżuterii nie kupuj o ile nie chcesz wylądować na „Hall of fame”. Zwróć też uwagę (jeśli masz okazję) na biżuterię jaką nosi Jej mama. Unikaj tych wzorów jak ognia.

3. Tania biżuteria

Jeśli kupujesz biżuterię, to nie może to być byle tania błyskotka. Na pewno nie wolno ci kupić niczego sztucznego. Nawet jeśli zaklina się na zdrowie najbliższych, że kocha tombak – nie wierz! Zainwestuj w złoto lub srebro. Jeśli naszyjnik który chcesz kupić kosztuje 20 zł, lepiej kup kwiatka.

4. Zły rozmiar

Jeśli nie znasz rozmiaru pierścionka czy obwodu bransoletki, to nie kupuj biżuterii! Co zrobić jeśli nie znasz rozmiaru? Kup bransoletkę lub naszyjniki z regulowanym zapięciem (wiele naszych propozycji jest dostępna w tej formie) albo zdecyduj się na kolczyki – tu rozmiar ucha nie ma znaczenia. Kolczyki lubią nawet plastusie.

5. Brak biżuterii

No dobrze. Możesz pomylić się w kolorze, rozmiarze, stylu biżuterii – każdy z tych błędów przyćmiewa nieco rangę prezentu, ale najgorsze co możesz zrobić, to nie kupować biżuterii wcale. Pamiętaj, że każda kobieta kocha błyskotki i nigdy nie ma ich za dużo. Nawet jeśli wybąknie „a po coś Zenek tyle pieniędzy wydawał. Trzeba było nowy rozrusznik do auta kupić…” to i tak będą się jej śmiały oczy. Najgorszym zatem błędem jaki możesz wykonać jest… zaniechanie zakupu!

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/prezenty/5-bledow-jakie-popelniaja-mezczyzni-przy-zakupie-bizuterii/