Jeśli chcesz zamówić lampworki, koniecznie odwiedź ten adres.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny typ koralików wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były robione w domach – szkło rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy na naftę, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie również możemy wykonać je w domu, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do których strojów najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki produkuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, jakie w wyniku działania płomienia rozgrzewa się, zaś to pozwala na nadanie mu najróżniejszych form. Strużki gorącego materiału okręcane są wokół pręcika, przez co każdy koralik ma otwór dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek lub wisiorków.

Lampworki – do jakich kreacji nosić?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do zwykłych strojów. Najlepiej łączą się z koszulkami z zabawnymi obrazkami, kolorowymi bluzami i coraz częściej noszonymi trampkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą atrakcyjnie wyglądały wyłącznie przy takich kreacjach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]