Topaz to jeden z najtwardszych minerałów na świecie, dzięki czemu jest wykorzystywany do produkcji tarczy szlifierskich. Poza tym jest także wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, a jego właściwości od dawna są cenione przez jubilerów i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze barwy – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje jedynie w Brazylii, Azji, Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co dodaje mu niepowtarzalnych walorów estetycznych.

Biżuteria z topazami – co znajdziemy na rynku

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany zwłaszcza do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z tym kruszcem. Należy przy tym dodać, iż w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są także modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki oraz wisiorki, ale jubilerzy wykonują także inne ozdoby. Komplet złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt około tysiąca złotych, zaś za srebrne zapłacimy niekiedy sześciokrotnie niższą sumę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By znaleźć wersje szczególnie odpowiadające naszym upodobaniom należy zatem wybrać się do kilku salonów – zaś to pochłania dużo czasu. Aby tego się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na kupno w internecie. Będzie to rozwiązanie znacznie łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do sieci możemy również znaleźć kolczyki i wisiorki w niższych cenach.