Jest z człowiekiem od tysięcy lat i pomimo pojawienia się różnych nowatorskich wzorów, naprawdę niewiele ewoluowała. Biżuteria wciąż pełni tę samą funkcję – jest pewnego typu dekoracją człowieka, a także umożliwia wyrażenie swojego charakteru. Nic zatem zaskakującego, że biżuterię tak samo często zakładają panie i panowie, dzieci i ich rodzice, osoby z rozmaitych grup społecznych. Bez względu na to, które wzory cenimy, niemal za każdym razem biżuteria jest produkowana z podobnych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria bywa tak chętnie wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej kilka dziesięcioleci?

Czemu powinieneś kupić srebrną biżuterię?

Największym atutem srebrnej biżuterii jest na pewno fakt, że jej stosowanie daje szansę uniknąć wielu powikłań. Srebro jest antybakteryjne, więc zakładanie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie możemy zapomnieć także o jego wyglądzie, który idzie w parze z dość niewielkimi cenami.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma sporo czasu, jednak należy odpowiednio je pielęgnować. Co najważniejsze – nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy wykonujemy jakieś prace – może się ona zarysować lub zmatowieć w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria powinna również być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem czy sokiem z cytryny. Należy trzymać ją w szkatułce z delikatną wyściółką – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]