Potrzebujesz ametystów? Powinieneś odwiedzić ten adres

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Brazylii, Mozambiku, Madagaskarze i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własne zdanie.