Chcesz nabyć kolczyki? Koniecznie odwiedź ten adres

Kupując kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, kształt oraz materiał wykonania, ale także na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótki wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie daje wysoki komfort noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przebitych uszu. W dzisiejszych czasach dość sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednakże prostszy w zapinaniu, przez wzgląd na odchylany tylni zatrzask. Często wykorzystuje się je przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je w okresie letnim, kiedy nie nakładamy czapek, szali oraz odzieży z dużym kołnierzem.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, głównie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma nikłą szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Właśnie tego rodzaju kolczyki panie kupują najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niewielkich kulek.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]