Zobacz, gdzie nabyć pierścionki zaręczynowe Kraków

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Przedtem jednak następuje ta wymarzony przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to bardzo stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie koła, które symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, iż od tego palca prowadzi żyła prowadząca wprost do serca, określana jako “vena amoris”. Powszechnie uważa się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych. Na początku wykonywano je ze skóry, z łodyg trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano tylko wtedy, gdy mężczyźni chcieli zaprezentować swoją pełną ufność do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, jednak materiały te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od paru wieków, natomiast znaczący przyrost ich uznania można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z pokaźnym brylantem, jednakże potencjał dowolnego dobierania przeróżnych metali oraz kamieni jest olbrzymi. Nie licząc diamentów stosuje się szmaragd, szafir bądź rubin. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a także drewno, jednak wciąż na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i różnych rodzajów złota (różowego, żółtego i białego).
Ile musi być warty pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało pogląd, iż narzeczony powinien wydać na niego minimum dwie miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od kilku elementów: wykorzystanego kamienia, liczby karatów, wzoru czy materiału, zatem każdy znajdzie piękny, oryginalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem miłości i zaangażowania, wobec tego jego cena ma drugoplanowe znaczenie. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]