Więcej o biżuterii z cyrkoniami na http://bit.ly/2dVLOId

W procesie ozdabiania biżuterii masowo używane są niemal wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Stanowią one estetyczny element biżuterii, a przy okazji mają one znaczny wpływ na wartość tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska rzesza odbiorców może pochwalić się najlepszymi klejnotami w posiadanym zbiorze. Na szczęście istnieją także alternatywy dla oszczędnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane materiały jubilerskie, nie pojawiające się w czystej formie w przyrodzie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje składające się z innych minerałów mogą posiadać dowolne odcienie, czy też nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one naturalnie też inne zastosowania. Przykładowo, stosuje się je w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), do sprawdzania pH w wysokich temperaturach lub też przemyśle. Dawniej, dzięki swoim właściwościom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna postać cyrkonii, czyli biżuteria, możemy kupić ją na przykład przez internet.