Chcesz zamówić wisiorki srebrne? Wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla srebrnych ozdób bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy zatem używać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten źle znosi też styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka paru ozdób, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną albo wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia srebra powinniśmy wykorzystać letnią wodę z solą, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.