Wszystko, czego należy dowiedzieć się o food pairing, znajdziesz na warsztatqulinarny.pl.

Choć przywykliśmy do sztampowych połączeń smaków, nie znaczy to, że parowanie ze sobą dań, które pozornie całkiem się wykluczają, nie może dać zaskakujących i, co najważniejsze, apetycznych efektów. Dowiadujemy się o tym na każdym kroku. Ogromny wpływ na nasz smak miało naturalnie otwarcie się na odmienne zwyczaje kulinarne oraz możliwość kupna niedostępnych dotąd w Polsce artykułów. Dzięki temu chociażby kombinacja mięsa z egzotycznych owocami rzadko już dziwi. Ci, którzy rozsmakowali się w tych niecodziennych fuzjach smakowych nierzadko inicjują swoje eksperymenty i na własną rękę poszukują jeszcze bardziej niezwykłych zestawień. Żeby te jednakże przyniosły wyczekiwane skutki, należy przedtem zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – sztuka mieszania ze sobą smaków

Jeśli chcemy, by nasze kulinarne poszukiwania rzeczywiście stały się przyczyną uniesień i pozwalały odnaleźć nowe smakowe doznania, należy działać zgodnie z kanonami obowiązującymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, rzecz jasna, są tylko wytycznymi, o których nie można zapominać, aby aromaty zespalają się w zgodną, chociaż niebanalną całość. Dobrze zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tym mianem określa się umiejętność zestawiania ze sobą smaków, które generalnie uważane są za całkowicie do siebie niepasujące. Wszystkie wytyczne food pairingu są tymczasem wnikliwie przemyślane i poparte szeroką wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą głównie zawartości poszczególnych substancji w stosowanych produktach. Food pairing nie traktuje wyłącznie o posiłkach, lecz też o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing warsztaty tylko z profesjonalnym szefem kuchni

Do praktykowania food pairingu potrzebne są duża wyobraźnia oraz instynkt, jednakże to nie one będą kluczowe. Znacznie bardziej liczy się teoretyczna wiedza z zakresu ilości różnorodnych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Dlatego trafną decyzją będzie udział w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez zawodowego szefa kuchni – przede wszystkim dlatego, iż podzielenie się elementarną wiedzą trwa zazwyczaj kilka godzin.

Siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]