Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o malarstwie komputerowym, znajdziesz na https://digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat usiłują podążać drogą cyfrowego postępu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia mnóstwo początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Współczesne narzędzia do malarstwa cyfrowego

Jest mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że powstał jako software do obróbki zdjęć, szybko stał się głównym narzędzie ilustratorów i game developerów. W rezultacie powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak m.in. GIMP, Krita czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelą, gwaszem bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nietrafionych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Wybierz kurs Adobe Photoshop online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

W zasadzie nauka malarstwa cyfrowego przebiega w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samodzielnie, niemniej jednak aby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz potrzebne techniki wykorzystania pędzli, najlepiej wykupić kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem szkolenia.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]