Świat rysunku bezustannie się rozwija i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych technik preferując wykonywanie swoich prac tylko w formie cyfrowej. Komputery dają artystom nie tylko wolność sporządzania dzieł 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się już wielkimi kosztami – każdy może przecież pobrać program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który przy tym jest całkiem darmowy.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem doświadczonego dydaktyka

Korzystania z dowolnej aplikacji można nauczyć się na własną rękę, lecz proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często jest dość męczący. Dlatego też zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie wyjątkowo pomocne dla tych, którzy dopiero poznają program Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami czy nanoszenie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez uczestnika kursu pokazując detale, które należy dopracowac oraz proponując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu najlepiej, by odbywał się on w małych zespołach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w świecie projektowania i gier komputerowych

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie zdolnością poszukiwaną i docenianą przede wszystkim w świecie filmu, gier komputerowych i projektowania. Znajomość oprogramowania Blender 3D rozszerza więc przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu tworzy się wstępne zaawansowane dzieła, które potem można bez obaw uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu miłośnicy animacji oraz artyści chcący odkryć nowe drogi wyrażania siebie czy też rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]