Najważniejszy język w Europie – angielski

Zważając, że język angielski wykorzystywany jest prawie wszędzie (przy kontaktach handlowych, w branży turystycznej, polityce, a również w życiu codziennym), można stwierdzić, że stał się on najważniejszym językiem europejskim. Ta przydatność znajomości języka angielskiego powoduje pojawianie się szkół językowych.

Samodzielna nauka języka angielskiego

Angielski jest wygodny do samodzielnej nauki dlatego że materiały do jego nauki są powszechnie dostępne. Każdy sklep z książkami sprzedaje książki do nauki tego języka, a także literaturę angielską w oryginale. W języku angielskim nagrana jest także zdecydowana większość nowoczesnej muzyki a także produkcji filmowych. Język angielski nas otacza nawet jeśli mieszkamy w Polsce, nie trudno więc się z nim osłuchać.

Metody uczenia się języka angielskiego

Możliwość wyboru spośród kilku różnych rodzajów kursów języka udostępnia studentom niemal każda szkoła językowa. Jedną z możliwości do wyboru jest program nauki DIRECT English.

DIRECT English jest programem szybkiego przyswajania języka. Opiera się na Metodzie Bezpośredniej, w czym przypomina dość mocno rozpowszechnioną na polskim rynku Metodę Callana.

Inną możliwością jest program GENERAL ENGLISH – prowadzony metodą komunikatywną. Przeznaczony jest dla klientów chcących rozwinąć ogólną, praktyczną znajomość języka, pozwalającą na komunikowanie się w multikulturowym towarzystwie. Efekt jest tym lepszy, że kursy są powierzane zazwyczaj dwójce lektorów: Polakowi oraz native speakerowi.

Popularnym kursem jest też kurs konwersacyjny, polegające na nauce poprzez rozmawianie w po angielsku.

Obie wersje kursu, a także konwersacje z języka angielskiego ma w swojej ofercie szkoła językowa Archer School. Pełna oferta dostępna jest odwiedzając stronę internetową www.archerschool.pl.