Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Lecz co zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze wykonana optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jak przeprowadza się optymalizację ?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest chętniej odwiedzany . Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.