Więcej szczegółów o tabliczkach informacyjnych.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie doceniać ich roli. Sprawdźmy więc gdzie można zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które oznaczają nieruchomości – bloki, biurowce, banki, przychodnie. Dzięki nim błyskawicznie wyszukamy np. przychodnię. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na zewnątrz budynków, ponieważ bardzo często można je również spotkać w pomieszczeniach. To wielki zespół oznaczeń, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura lub urzędnika w ogromnych biurowcach – w budynkach rządowych przy wejściu wiszą tabliczki z określeniami wydziałów. Dzięki temu szybko odnajdziemy przykładowo wójta czy wydział księgowy. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które umieszczane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wyznaczają strefy tylko dla pracowników

Tabliczki informacyjne są wszakże nakazywane przez odpowiednie akty prawne, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Pokazują wyjścia awaryjne, wyodrębniają tzw. palarnie, informują o niebezpiecznych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, są również pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych surowców (takich jak PCV), często posiadają właściwości fluorescencyjne, a ich montaż jest niesamowicie prosty.

Siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]