Jeśli szukasz monety bulionowej, koniecznie sprawdź goldbroker.pl.

Osoby decydujące się na inwestycję w złoto mogą robić to na mnóstwo sposobów: zbierać biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje podmiotów związanych z rynkiem metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem. Inną taktyką jest kupno złota inwestycyjnego, które dostępne jest w postaci sztabek i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe są popularne w każdym zakątku świata

Monety ze złota kojarzą się głównie z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, zwane także lokacyjnymi, czy to ze złota czy z drugich kruszców, różnią się od nich w kilku aspektach. Po pierwsze monety bulionowe są bite w celu lokowania w nich środków finansowych, z tej przyczyny ich nakład w danym roku nie jest ograniczony ilościowo, a poniekąd regulowany przez popyt na rynku. Monety bulionowe nie są wybijane w kolekcjach tematycznych lub w związku z znaczącymi rocznicami, toteż ich awers czy rewers niezwykle z rzadka jest modyfikowany. Zazwyczaj złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę różnią się od siebie jedynie rokiem bicia. Znamienne jest to, iż mnóstwo monet bulionowych, mimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału wyrażonego w walucie, a ich rzeczywistą wartość wyznacza czystość oraz ciężar użytego do ich wybicia metalu. Zaletą monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku świata, a ich odsprzedaż jest łatwiejsza niż regionalnych monet kolekcjonerskich.

Dodatek innych metali zwiększa twardość złote monety bulionowe

Najpopularniejsze pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 uncji, lecz emitenci biją również monety o wadze 1/2 czy 1/10 uncji złota. Warto wiedzieć, iż monety bulionowe bite są zazwyczaj z 24 karatowego złota, czyli .9999, lecz przykładowo. Amerykański Gold Eagle albo południowoafrykański Krugerrand wybijane są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to z reguły na celu zwiększenie twardości monety i w rezultacie zmniejszenie możliwości jej zarysowania. Monety bulionowe z domieszką innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są znakowane świadczy o ilości czystego kruszcu wykorzystanego do ich wybicia.

W asortymencie rodzimych brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez trudu znajdą najpopularniejsze z nich, m.in. Britannię, Pandę czy wymienione wyżej Krugerrandy.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]