Skieruj się tu, jeśli szukasz więcej informacji o tym, czym jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację małym i dużym firmom.

Na czym polega mass collect?

Funkcja usługi mass collect jest generalnie stosunkowo prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego ID. Takie działanie jest przydatne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża grupa klientów, a więc na przykład w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, a także wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do wykonania wpłaty (standardowy przelew, przelew z karty czy też przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie eliminacją prawdopodobnych omyłek, które mogą wyniknąć w czasie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw rozliczających mniej niż 100 faktur

Choć mass collect nie jest obecnie proponowane we wszystkich bankach (mają ją m.in. część banków spółdzielczych i mBank) wypada rozważyć jego wykorzystanie w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc rozlicza poniżej setki faktur. Zastosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a zatem łatwiejsze śledzenie spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]