Sprzedaż złota inwestycyjnego - tutaj przeczytasz o korzystnej ofercie.

Coraz częściej myślimy o emeryturze i o zabezpieczeniu się na tzw. “czarną godzinę”. Z tej przyczyny zwykle staramy się systematycznie odkładać nadwyżkę środków finansowych na koncie albo na lokacie w banku. Od jakiegoś czasu jednak to rozwiązanie jest mało rentowne – małe oprocentowanie lokat i postępująca inflacja powodują, że oszczędności nie przynoszą profitu, a nawet z miesiąca na miesiąc tracą swoją siłę nabywczą. Nie dziwi więc, że wzrasta zainteresowanie innymi formami inwestycji, w tym również zakupem złota lokacyjnego.

Złoto inwestycyjne – monety bulionowe i płytki

Inwestowanie w metale szlachetne opiera się na nabyciu ich wówczas, gdy ich wartość na rynku jest niewysoka i zbyciu ich, gdy ta wartość wzrośnie. Ale warto podkreślić, że nie każdy złoty produkt jest traktowany jako złoto lokacyjne, w związku z tym np. skupowanie biżuterii trudno nazwać lokatą w złocie. Prawo naszego kraju, a w szczególności ustawa o podatku od towarów i usług, dokładnie określa co jest złotem lokacyjnym. Według obowiązującymi aktami prawnymi jest to przede wszystkim złoto o próbie nie mniejszej niż 0.995 w płytkach bądź sztabkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą spełnić inne wymagania, żeby zostały nazwane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co istotne – muszą być uznawane jako środek płatniczy w państwie, które je wyemitowało. Monety bulionowe to nie numizmaty, toteż nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Akty prawne podają jeszcze jeden typ złota lokacyjnego – złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co oferują polscy sprzedawcy?

W asortymencie krajowych sprzedawców złota lokacyjnego bez przeszkód spotkać można rozpoznawalne na całym świecie monety bulionowe z m.in. Austrii i Kanady, jak i sztabki złota. Zakupy można dokonywać także online i nie jest to oferta tylko dla dużych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą online zróżnicowaną ofertę sprzedaży złota w pojedynczych sztabkach o wadze 1, 2 i 5 g, jak i złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 czy 1/10 uncji. Zamówić można także złoto w tak zwanych „combibarach” umożliwiających odcięcie, a później zbycie indywidualnych sztabek złota.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]