Mechanizm do rolety, haczyk montażowy, płytka montażowa i napinacz łańcuszka to najpopularniejsze i często nabywane akcesoria do rolet. Ich montaż jest łatwy i instynktowny – każdy w swoim domu przymocuje je we właściwym miejscu, bez konieczności użycia gwoździ albo śrub, a nawet wiercenia. Bezinwazyjny montaż i demontaż to najistotniejszy atut współczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – co powinieneś wiedzieć

Chcesz nabyć rolety wewnętrzne? Od producenta dostaniesz taki komplet:
– napinacz łańcuszka,
– haczyki montażowe,
– napięcie boczne tkaniny.
W czasie użytkowania rolet wewnętrznych pewne elementów mogą się zużyć. Co prawda współczesne akcesoria do rolet mają wysoką jakość, ale jeśli podziała na nie zbyt spore obciążenie, to mogą się złamać. Przydarzyć się może tak, przykładowo, z uchwytami mocującymi, jeśli zbyt mocno otworzymy okno. Nie trzeba od razu wymieniać wszystkich rolet, wystarczy dokupić parę niewielkich części z kategorii akcesoriów do rolet wewnętrznych. Rolety po tej drobnej naprawie będą działać jeszcze wiele miesięcy, a nawet lat.

Akcesoria do rolet dzień noc

Roleta dzień noc zalecana jest osobom, które chcą kontrolować ilość światła docierającego do mieszkania, ale nie wymagają zaciemnienia na poziomie 100%. Komplet akcesoriów do rolet dzień noc to nieodłączna para rolet okiennych. Są pośród nich części, które służą zwijaniu oraz rozwijaniu rolet. Cenną pomocą w instalacji, a następnie w użytkowaniu, będzie łańcuszek i napinacz. Celem napinacza jest właściwe zwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie będzie się przycinał ani plątał.