Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to również fantastyczny pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka lub sypialni, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Odpowiednio dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub spanie, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , przykładowo, w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się także w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli pragniesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.