Jeśli szukasz biżuterii z bursztynem, skieruj się tutaj

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak u młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie powinno jednak dziwić – bursztyn jest zaliczany wszak do najpiękniejszych surowców, a swoboda jego w nadawaniu mu rozmaitych kształtów sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby można dostosować do najróżniejszych mód. By zachować jej wygląd, musimy o bursztyn odpowiednio zadbać. Jak? Przeczytajcie opracowany przez nas artykuł.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Bursztyn to niezwykle wrażliwy materiał – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Każdy wisiorek należy owinąć jedwabną tkaniną, a potem szczelnie otulić plastikowym workiem i włożyć do drewnianej szkatułki. Warto też pamiętać, by w jednej paczce nie przechowywać kilku ozdób – mogą się przecież porysować.

Biżuteria z bursztynem przetrwa lata

Jantar nie znosi silnych substancji chemicznych. Słuszniej zatem postąpimy, wybierając do jego pielęgnacji łagodniejsze substancje – chodzi o mleczko migdałowe albo mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona miękką szmatką, nieznacznie nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej zbyt dużo.

Stara biżuteria z bursztynem

Znalazłeś w szufladzie starą biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale jest cudowna, ale widać jej lata. Czy da się ją odrestaurować? Podchodząc do tego sam, możesz jedynie jeszcze bardziej ją zepsuć – najlepiej więc zrobisz, zwracając się o pomoc złotnika.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]