Dowiedz się więcej o bluzach sportowych.

Każdy kto uprawia sport systematycznie niewątpliwie ma świadomość, że tylko stosowna odzież sportowa pozwala na ćwiczenia w zupełnym komforcie. Wybierając strój do ćwiczeń, szczególnie tych na świeżym powietrzu, jak jazda na rolkach, biegi na orientację lub gra w tenisa, nie zapominajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy lifestyle oraz bluzy sportowe – kluczowe różnice

Bluzy w wersji z kapturem, zamkiem błyskawicznym lub bez od dziesięcioleci są już standardowym elementem powszedniej odzieży. Nie zaskakują nawet w zakładach pracy, w których dotąd obowiązywał restrykcyjny dress code. Bluzy uważane są za ubranie typu casual, ponieważ są praktyczne i nie hamują ruchów, a wykorzystanie w nich grubszych tkanin sprawia, że to najlepsze odzienie wierzchnie na wczesną jesień i późną wiosnę. Bluzy sportowe, chociaż mają podobny fason, pod wieloma cechami różnią się od bluz lifestyle. Te ostatnie najczęściej szyte są w 100% z bawełny bądź bawełny z nieznacznym dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe zaś nieraz produkowane są w całości z poliestru. Jest to niezmiernie wytrzymała tkanina syntetyczna, która nie ulega tak szybko rozciąganiu i jest mniej podatna na przetarcia. Dlatego też jest znakomita do wytwarzania z niej strojów sportowych, które muszą znieść duże przeciążenia działające na nie podczas intensywnego treningu. Oprócz tego poliester świetnie odparowuje wilgoć, dzięki czemu sportowiec nie spędza długich godzin w przemokłych od potu ubraniach.

Bluzy sportowe kupuj w sklepach autoryzowanych dystrybutorów

Wybierajmy głównie odzież najlepszych marek. Istotnie, należy wówczas przygotować się na wyższą cenę zakupu takiej bluzy, niemniej jednak w zamian mamy wysokiej klasy wyrób z lepszych materiałów, który zapewne posłuży nam dłużej. Jeżeli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma określony przeznaczenie, nie należy korzystać zamiast niej z uniwersalnej odzieży, np. bluzy bramkarskie mają posiłkowe zabezpieczenia na łokciach ochraniające bramkarza w czasie wykonywania parad, z kolei bluzy dla biegaczy posiadają wyższy kołnierz, który osłania przed podmuchami wiatru. Aby nie mieć wątpliwości, iż dostajemy oryginalny produkt, wybierajmy sklepy firmowe bądź prowadzone przez autoryzowanych hurtowników, które oferują okazały asortyment bluz sportowych damskich, męskich i dla dzieci.

Siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]