Tablice szkolne łączymy zwykle z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek do tej pory są bardzo popularne w polskich szkołach, powoli są zastępowane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze plusa?

Białe tablice magnetyczne są obecnie chętnie stosowane w biurach, urzędach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest głównie to, że do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera za pomocą gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku typowych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni przeróżne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest nadzwyczaj proste. Wystarczy regularnie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli planujemy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona zawieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w mieszkaniu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to perfekcyjnie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak jej użyć? Zawieś ją w kuchni, a kiedy zauważysz, iż kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, płatki owsiane czy ryż) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może też spędzić sobotni wieczór na grze w kalambury, wisielca albo układając jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży także rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.