Elektrozaczepy są ważnym elementem konstrukcyjny furtek, instalacji domofonowych i drzwi wejściowych zarówno w apartamentowcach, domach prywatnych, zakładach pracy, jak i biurowcach. W jaki sposób działają i z czego są wykonane współczesne zaczepy elektromagnetyczne?
Zaczep elektromagnetyczny – postaw na maksymalne bezpieczeństwo
Elektrozaczep umożliwia otwieranie i blokowanie na odległość drzwi oraz bram, co zabezpiecza konkretne pomieszczenia lub posiadłość przez wtargnięciem osób niepożądanych. Elektrozaczepy są często stosowane na klatkach schodowych domów mieszkalnych, przy furtkach domów jednorodzinnych, jak również w innego rodzaju obiektach, które należy strzec. Z uwagi na to, że elektrozaczepy są zazwyczaj instalowane na zewnątrz budynków, dostępne w sprzedaży produkty wyprodukowane są z wysokiej jakości materiału odpornego na rdzę oraz negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Nader istotna jest również trwałość tych elementów, są one bowiem poddawane naciskom o sporej sile – w przypadku zaczepów elektromagnetycznych użytkowanych przy systemach ciężkich muszą wytrzymać obciążenie aż do jednej tony, natomiast w warunkach domowych wystarczy do 0,3 tony.
Zaczep elektromagnetyczny – jak znaleźć idealny model?
Rodzaj zaczepu elektromagnetycznego należy dopasować do typu drzwi i struktury ościeżnicy. W sprzedaży wyróżniamy zaczepy elektromagnetyczne do drzwi lewych, prawych, a także modele do wykorzystania przy drzwiach dwuskrzydłowych. Pomijając powyższe kupić możemy produkty kątowe, płaskie, krótkie, długie, z wyłącznikiem i pamięcią. Nowoczesne modele posiadają również funkcję umożliwiającą czasowe pozostawienie otwartych drzwi.