Jeśli chcesz kupić kombinezony motocyklowe, koniecznie odwiedź tę stronę.

Korzystanie z motoru łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale nieraz również z niewielkim brakiem komfortu. By zredukować negatywny wpływ niektórych czynników na przyjemność z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w stosowną odzież. Specjalne spodnie w zestawie z kurtką albo kombinezon na motor zatrzymają odczuwanie pędu powietrza, jak również podczas ewentualnego wypadku wyraźnie zredukują prawdopodobieństwo doznania rozmaitego typu urazów. Tak jednakże będzie jedynie wtedy, jeśli wybierzemy najlepszy ich model. Co warto więc zakładać? Na jaki materiał się zdecydować? Co będzie najodpowiedniejsze – model jedno- czy może dwuczęściowy? Na te kwestie odpowiemy w tym artykule.

Jednoczęściowy kombinezon na motocykl – nie dla każdego motocyklisty

Jednoczęściowe kombinezony na motocykl wybierają głównie partycypujący w zawodach sportowych, profesjonalni motocykliści, jak również osoby z rzadka podróżujące na odległych trasach bez długich postojów. Gwarantują one najwyższy poziom ochrony w trakcie „położenia” maszyny. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie komfortu ich zakładania, ale i chodzenia się w nim pieszo, np. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych bywa znacznym problemem. Toteż motocykliści, którzy nie jeżdżą na torze sportowym, od razu mogą postawić na dwuczęściowy kombinezon na motor. Zapewnia on optymalną w większości sytuacji ochronę, a przy tym można go bez problemu nałożyć i ściągać.

Kombinezon na motor – nie tylko krój jest ważny

Krój kombinezonu motocyklowego to jednakże nie wszystko, na co powinno się zwrócić uwagę nabywając jeden z nich. Równie kluczowy jest surowiec, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy w zasadzie odpowiednie materiały tekstylne oraz skórę. Kombinezony ze skóry zapewniają dość małe możliwości wentylacji, ale świetnie ochraniają w razie upadku. Należy natomiast zaakcentować, że niektóre tekstylia – na przykład kevlar – pod tym względem sprawdzają się jednakowo dobrze, a przy tym mają lepszą wentylację.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]