W tym miejscu zamówisz kaski do jazdy konnej

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można kupić dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest na ogół wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie certyfikaty oraz być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]