Szukasz sztylp skórzanych? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sklepach zwykle spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]