Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże sporo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, złom, gruz, a także zdemontowane elementy okien i drzwi – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o większych gabarytach niebędących odpadami bądź wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla firm transportowych oraz magazynów.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]