Jeśli chcesz zamówić kontener na gruz, koniecznie wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Dlaczego należy zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, płynne, sypkie oraz niebezpieczne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, uniemożliwiającą wylewanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym mocowania do zabezpieczenia ładunku.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały ziarniste mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i składowania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]