Sprawdź, gdzie kupić lampy solne.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały gigantyczną popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym przytulną atmosferę. Jednak czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści lecznicze?

Lampy solne – charakterystyka produktu

Lampy solne to nie tylko piękne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, delikatne światło, tworząc sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub ewentualnie kłopoty z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy sugerują, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko atrakcyjne dodatki do wnętrz, ale również potencjalne źródło zdrowia oraz właściwego humoru.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]