Dalsze informacje o listwach drewnianych

Wydają się mało znaczącym elementem, jednak ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz chronią dolną część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]