Z początkiem 2020 r. na cały świat padł strach spowodowany błyskawicznie rozprzestrzeniającą się nową chorobą COVID-19, która przenosi się drogą kropelkową. W przeciągu kilku tygodni zwiększyło się tym samym zapotrzebowanie na różnorodne środki zabezpieczające, w tym na maski jednorazowe.

Dlaczego jest nam konieczna maseczka jednorazowa?

Poza do mycia rąk, jednorazowe maski są obecnie najbardziej pożądanym środkiem ochrony indywidualnej, potrzebnym głównie lekarzom, ale także przeciętnemu Polakowi. Są nie do zastąpienia w trakcie zakupów czy podróży do pracy, a więc tam, gdzie przebywa się w większym skupisku ludzi nam obcych. Dlaczego należy je nosić? Maseczka jednorazowa zakrywa nos oraz usta, a więc zmniejsza groźbę dotarcia patogenów do błon śluzowych. Powszechnie mówi się, iż powinny ubierać ją w głównej mierze osoby chore, aczkolwiek dla zdrowych też są one kolejną barierą chroniącą przed potencjalną stycznością z drobnoustrojami oraz wirusami, które może przekazywać osoba zainfekowana, nie okazująca jeszcze oznak zakażenia.

Maseczka jednorazowa – zrobić ją samemu czy kupić u producenta?

Prowizoryczną maskę jednorazową można uszyć samodzielnie, ale warto zamówić taką, wykonaną z materiałów filtrujących używanych w branży medycznej. Maski ochronne szyte w zakładach cechują się też wyższą trwałością oraz jakością. Takie maski mają wysoką gramaturę i ich istotnym elementem są powłoki składające się z filtru celulozowego. Nawet jeśli na krótkie wyjścia do sklepu zdecydujemy się założyć maskę jednorazową i tak wybierzmy taką, która jest wygodna i nie wywołuje podrażnienia skóry. Po zdjęciu maski postępujmy zgodnie z zaleceniami wytwórcy, by właściwie ją zutylizować.

Siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]