Stolik kawowy powinien być wygodny w użytkowaniu oraz funkcjonalny. Warto także mieć na uwadze, iż stanowi on interesujący detal aranżacji salonu. W zależności od naszych wymagań możemy wybierać spośród kilku typów stolików. Jaki jednakże będzie najlepszy?

Jak znaleźć najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

Przy wyborze stolika powinno się zwrócić uwagę na parę kwestii. Czy podczas picia kawy czytamy np. książki bądź gazetę? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń pokoju dziennego? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam dostosowanie stolika do indywidualnych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem uda się nie tylko efektywnie zagospodarować niedużą powierzchnię salonu, ale także bez trudu zadbać o jego czystość. Można rozważyć również kupno stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, warto zastanowić się nad kupnem stolika z okrągłym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te prostokątne. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i efektowne.

Uznaniem cieszą się również stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, by wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego stoliki o kształcie plastra miodu można swobodnie zestawiać z dowolną liczbą części. Z kolei tym, którzy często pijają kawę w dużym towarzystwie, rekomenduje się ławy oraz stoliki z opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z owalnym blatem będzie idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeśli troszczymy się o ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionym z europalet. Nieszablonową alternatywą jest używanie drewnianego pieńka bądź odnowionego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać poziomu siedziska, a więc ok. 50-55 cm. Jeżeli zamierzamy umieścić go z boku sofy, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.