Rozwój firmy zwykle wiąże się z potrzebą zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić trudności, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa składów. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Namiot magazynowy całoroczny

By móc cieszyć się z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on mieć stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Szczególnie istotne okazują się cechy materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być odporny na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest poza tym system zapobiegający skraplaniu się wody we wnętrzu namiotu.

Namiot magazynowy – jakie ma wymiary

Namioty magazynowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia wybór obiektu odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Długość takich konstrukcji waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można rozbudować bazę magazynową, scalając wiele namiotów w większy obiekt za pomocą specjalnego systemu.