Tutaj zamówisz naturalne maski do włosów

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich wygląd negatywnie wpływają między innymi częste zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr lub ekstremalne temperatury. Równie szkodliwa jest stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki, farbowanie, spanie z mokrą głową lub korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków. To powoduje, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. Jeśli uszkodzenia nie są znaczne, możemy do tego użyć odżywki. W szeregu przypadków jednak ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów powodują dużo intensywniejszą regenerację aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej również chronią włosy. Kosmetolodzy nierzadko nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które pozwalają na odbudowanie nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Żeby przeniknęły w głąb skóry oraz włosów, powinno się je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, rekomenduje się korzystać z nich raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników wpływających na poprawę kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być zestawione tak, aby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak keratyna, silikony czy wszelkiego typu olejki. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]