Chcesz kupić shuttersy? Wejdź na skyshutters.pl

Planując wystrój wnętrza, na ogół nie przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. Zwykle decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, a więc zasłony oraz firanki, które czasami łączone są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mniej znane w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wykonywane są shuttersy

Podstawową cechą shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z drewna, z płyt pilśniowych, jak również PCV. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się najczęściej na oknach, jakkolwiek rewelacyjnie sprawdzą się również na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszym budownictwie widuje się nadal sporadycznie, ale większość z nas zapewne kina czy telewizji, gdyż tego typu okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w RPA czy w krajach śródziemnomorskich.

Shuttersy wspaniale komponują się z licznymi stylami wnętrz

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale wyglądają, mają one też pożyteczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie regulować użycie promieni słonecznych: w gorące miesiące uniemożliwiać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pokojach, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można zainstalować je na przeważającej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nader luksusowy wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość domu. Należy też zaznaczyć, iż nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez pomocy sznurów, co rodzice dzieci oraz posiadacze psotnych zwierzaków, które poplątać wiszące linki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]