Organizujesz przyjęcie na świeżym powietrzu i głowisz się jak zapewnić odpowiednie zadaszenie, które uchroni gości na wypadek deszczu? A może potrzebujesz zamówić profesjonalny namiot-pawilon? Dowiedz się, jakie funkcje mają pawilony ogrodowe i o czym powinno się pamiętać przy wybieraniu namiotu.

Zastosowanie pawilonów ogrodowych

Dostępne w sprzedaży pawilony ogrodowe świetnie sprawdzają się podczas rodzinnych uroczystości i ważnych imprez. Zostały opracowane z myślą o urodzinach, złotych godach, weselach w plenerze, rocznicach, przyjęciach typu baby shower, rodzinnych zjazdach i innych znaczących wydarzeniach, które zasługują na odpowiednią oprawę. W sprzedaży dostępne są namioty typu gwiazda, jak również modele dwuspadowe. Pawilon ogrodowy chroni uczestników imprezy nie tylko przed deszczem, ale też przed intensywnym promieniowaniem słonecznym. Nowoczesny namiot-pawilon zapobiega także kondensowaniu się wody w środku pawilonu – służy do tego tzw. fartuch retencyjny. Zamówić można namioty sezonowe, które posiadają nieprzemakalne poszycie, oraz całoroczne. Wybór właściwego produktu winien odpowiadać indywidualnym potrzebom.

Pawilony ogrodowe – wytrzymałe oraz proste w montażu

Pawilony ogrodowe charakteryzują się mocną konstrukcją i zdołają przetrwać w nienaruszonym stanie przez kilkanaście, a prosty montaż i demontaż pawilonu powodują, iż sprosta temu każdy, kto chociaż raz rozkładał tradycyjny namiot. Namiot-pawilon można stawiać na różnych rodzajach podłoży – trawiastym lub betonowym. Pawilony ogrodowe posiadają także specjalne ocynkowane stopy kotwiące, które zapewniają stabilność całej struktury.