Drzwi zewnętrzne mają sporo funkcji – oddzielają od szumu docierającego z ulicy, strzegą przed włamaniem się osób niepowołanych i chronią mieszkanie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe? Z jakiego powodu opłaca się zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Zakup drzwi wejściowych to jeden z najpoważniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy inwestor. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się dużym uznaniem, z uwagi na swoją wytrzymałość i parametry techniczne. Drewno wygląda doskonale i można je wykończyć na wiele sposobów. Prawidłowo zbudowane drewniane drzwi wejściowe charakteryzują się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, iż rachunki za ogrzewanie nie są zbyt wysokie, a mimo wszystko w domu odczuwamy komfort termiczny. Szukając drzwi do domu należy zwrócić uwagę na modele o grubości 68 mm albo 92 mm. Wyjątkowym powodzeniem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo, za sprawą swoim parametrom – są one odporne na deformacje i uszkodzenia mechaniczne, zatem wspaniale sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe na wymiar

Na rynku znajdziemy także drzwi drewniane na wymiar, które są zalecane w razie posiadania nienormatywnych otworów drzwiowych. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to propozycja dla inwestorów, którym zależy na nieprzeciętnym designie. Jeśli szukamy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, warto zlecić ich produkcję firmie, która realizuje spersonalizowane wzory na zlecenie, a jednocześnie zapewnia długą gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych można umieścić rewelacyjnie prezentujące się szyby, np. witrażowe. Klienci mogą także wybierać spośród rozmaitych typów szyldów. Oprócz zalet estetycznych, trzeba także uwydatnić inne atuty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Ciężko je sforsować, bowiem współcześnie często zaopatruje się je w zabezpieczenia antywłamaniowe. Zapewnia to lokatorom wysoką ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne mają również wielopunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg drewniany bądź aluminiowy. By osłonić powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, przy ich produkcji stosuje się lakiery najlepszej jakości.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]