Elewacja domu jest niezwykle istotna z co najmniej dwóch pobudek. Przede wszystkim – ochrania konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i skrajnymi temperaturami. Po drugie zaś w dużej mierze wpływa na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu własnego charakteru. A to najlepszy powód, by wybór materiału na elewację odpowiednio przemyśleć by wybrać najlepszą opcję. Szczególnie godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu opłaca ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – zalety

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny cechuje się głównie doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża odporność na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a różnorodność dostępnych w sklepach deseni pozwala dobrać odpowiedni model do wiekowych i nowoczesnych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane we współczesnym budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, wykorzystuje się najczęściej w nowoczesnych budynkach.