Chcesz zamówić buty jeździeckie? Wejdź na horse-trade.pl

Jazda konna w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. W rzeczy samej nie jest to zaskakujące – zwłaszcza, jeśli zauważa się liczne atuty tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: trening właściwej postury, rozwój wszystkich układu mięśniowego, a także poprawienie kondycji. Ponadto ma dobroczynnie wpływa na samopoczucie: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, redukuje napięcie i podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak aby maksymalnie korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy dobrze wybrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona części lub całej nogi

Wyróżnia się dwa główne rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki oraz sztyblety. Te drugie są wyraźnie krótsze – sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast buty bardzo wysokie, sięgające za kolano. W związku z tym gwarantują ochronę większej powierzchni nogi, redukując niebezpieczeństwo powstawania otarć czy sińców. Sztyblety są o wiele tańsze, jednakże kupując je powinno się nie zapominać o tym, żeby zaopatrzyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich surowców produkuje się buty jeździeckie?

W trakcie zakupów butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z którego są one wytworzone. W sklepach odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnych imitacji. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej kosztowne, lecz opłaca się na nie zdecydować ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy właściciela. Warte uwagi są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast osiąga oczekiwany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się nieznacznie gorzej, jakkolwiek jej walorem jest przystępna cena.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]