Kiedy aranżujemy pokoje jesteśmy postawieni przed wyborem: rolety, zasłony czy żaluzje? Czy zdarzają się sytuacje, gdy te komponenty – rolety dzień noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz będziemy starać się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach związanych z urządzaniem wnętrz zauważyliśmy kilka sugestii aranżacji pomieszczeń według tego pomysłu. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: dziecięcym pokoju, salonie czy kobiecej sypialni, poza roletą możesz także w oknie zawiesić firanki. Jaki kolor? Przy intensywnej albo wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę w kolorze jasnoszarym, białym bądź kremowym. Roleta jest monochromatyczna i jasna? Firanka może być w bardziej intensywnej barwie. Urozmaici to wnętrze i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do umieszczonych tam dywanu, mebli, poduszek i pomniejszych bibelotów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie zestawienie jest dopuszczalne?

Podczas naszych poszukiwań znaleźliśmy również mnóstwo pomysłów na zgranie rolety dzień noc z zasłonami. Pierwszy nurt to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum barw (np. bieli, beżu, szarości, brązie). Inna propozycja to stonowana roleta i wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona – przy czym wzór zasłony wybierz pasujący do estetyki pokoju (romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, modne kropki). Ostatnia sugestia polega na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, niebieska, żółta – oraz delikatna zasłona: szara, biała, beżowa. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to nowatorski pomysł na aranżację pokoju. Masz odwagę sprawdzić ten stylowy duet u siebie?