Od jakiegoś trwa renesans popularności słoików. Nie traktujemy ich już jako opakowanie do kupowanych w sklepie bądź robionych własnoręcznie przetworów, a dostrzegliśmy w nich pełnoprawne naczynia do serwowania rozmaitych deserów i napojów. Wielką popularnością cieszą się przede wszystkim pojemne Słoje z kranikiem, które posiadają mnóstwo zastosowań. Jak możemy je użyć? Gdzie przydatny będzie słoik z kranem? Z jakiego powodu warto mieć choć jedną sztukę w każdym domu?

Słój z kranem do domowych trunków

Jednym z atutów słoików z kranikiem jest to, że doskonale nadają się one do produkcji domowych napojów – np. likierów i nalewek. Słoje mają spore pojemności (na ogół są to 4-litrowe słoiki z kranikiem), co pozwala na przygotowanie dosyć dużego nastawu. Szerokie wieko ułatwia ułożenie w środku ziół lub owoców i późniejsze czyszczenie pojemnika, zaś dzięki kranikowi bez problemu przelejemy gotowy likier do butelek, szybko i łatwo usuwając zużyty surowiec bez konieczności używania filtrów i wężyków.

Słój z kranem do serwowania

Słój z kranem jest świetną ozdobą stołu, na którym go postawimy. To powoduje, że chętnie jest on używany do podawania napojów – zwykle podczas rodzinnych uroczystości lub przyjęć w ogrodzie. Słoik z kranikiem znakomicie sprawdzi się zarówno w trakcie imprez dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przyda się do podawania oranżad, kompotów, soków i lemoniad, a na przyjęciach dla dorosłych – ponczu, drinków czy też wina. Jego zaletą jest także to, że kran zapobiega dostawaniu się do szklanki osadów i fragmentów owoców, dając przejrzysty napój.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]