Rzemieślnicy, kominiarze, pracownicy warsztatów samochodowych czy osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych – to tylko niektóre z grup zawodowych mających kontakt z substancjami, których ciężko pozbyć się ze skóry. Należą do nich przede wszystkim wszelkiego rodzaju smary, oleje, farby, sadze, a także, w mniejszym stopniu, pyły i opiłki. Zatrudniający takie osoby są zobligowani do udostępnienie im środków czystości pozwalających na eliminację takich pobrudzeń. Najskuteczniejsze są pod tym względem pasty BHP.

Pasty BHP – działanie i ich skład?

Pasta BHP do rąk różni się od innych preparatów czyszczących wykorzystywanych każdego dnia w zwykłych domach. Jako że jest używana do usuwania niezwykle uporczywych zabrudzeń, musi wyróżniać się odpowiednimi właściwościami ściernymi. To dlatego producenci takich past wzbogacają je o drobinki minerałów lub specjalnie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych, które usuwają brudzące substancje z porów skóry. Zarówno preparaty myjące wykorzystane w paście do rąk, podobnie jak substancje, które one usuwają, mają drażniące działanie. Dobrze więc, by pasta zawierała także substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.

Gdzie są nieodzowne pasty BHP pasta BHP do rąk?

Jak już wspomnieliśmy, pasta do mycia rąk znajduje zastosowanie przede wszystkim w zakładach przemysłowych, usługowych i rzemieślniczych. Rzecz jasna przyda się również w gospodarstwa domowych – okaże się bardzo pomocna w czasie porządków bądź w amatorskim „kąciku” majsterkowicza. W takich sytuacjach warto sięgnąć po małe opakowania pasty o pojemności do kilkuset gramów. Zakłady i warsztaty do wyboru mają z kolei bardziej oszczędne opakowania mieszczące od 10 do 30 kg preparatu.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]